Read Głos góry by Yasunari Kawabata Free Online


Ebook Głos góry by Yasunari Kawabata read! Book Title: Głos góry
The author of the book: Yasunari Kawabata
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 31.40 MB
Edition: PIW
Date of issue: 1982
ISBN: 8306006828
ISBN 13: 9788306006827

Read full description of the books Głos góry:

Studium kultury i obyczajowości Japonii - treść powieści skupia się wokół rozbudowanej rodziny zmagającej się z trudami codzienności. Historia opowiedziana z perspektywy starzejącego się mężczyzny, który myślami wraca do chwil gdy płonął miłością do pięknej siostry swojej obecnej żony. Jednak w chwili bierzącej jest on zauroczony swoją młodziutką, śliczną synową. A aby skomplikować sprawy bardziej, córka głównego bohatera, po nieudanym małżeństwie wraca z dwojgiem małych dzieci do domu rodziców.

Przemijanie, starzenie się, rozmowy o śmierci, wspominanie czegoś, co minęło i czego zmienić się nie da, próby wpłynięcia na teraźniejszość i kszałtowania przyszłości - wszystko to wtopione w krajobraz powojennej Japonii nadaje książce niezwykle poetycki, eteryczny wyraz.

“Zestarzał się człowiek, życie przeszło, i ani razu nie był na Fuji – mruczał do siebie Shingo, siedząc w biurze. Słowa te przyszły mu do głowy zupełnie nieoczekiwanie, ale doszedł widać do wniosku, że są istotne, więc powtórzył je półgłosem.“

Read Ebooks by Yasunari KawabataRead information about the author

Ebook Głos góry read Online! Yasunari Kawabata (川端 康成) was a Japanese short story writer and novelist whose spare, lyrical, subtly-shaded prose works won him the Nobel Prize for Literature in 1968, the first Japanese author to receive the award. His works have enjoyed broad international appeal and are still widely read.

Nobel Lecture: 1968
http://www.nobelprize.org/nobel_prize...


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Głos góry
Read EBOOK Głos góry by Yasunari Kawabata Online free

Download PDF: gos-gry.pdf Głos góry PDF